רקע כללי

בשנת תשס"ב הוקמה בבית אל מכינה קדם צבאית המיועדת לבוגרי תיכונים מרחבי הארץ.

במכינה כ 100תלמידים העוברים שנת הכנה משמעותית לצבא ולחייםמעמיקים בבירור זהותםדנים בשאלות ערכיות ומוסריות ומעצבים את אישיותם בבניין המידות ובדרך ארץ.

גישה חינוכית
מרבית תלמידי המכינה מגיעים מעולם תרבותי 'מתירנילאחר שנחשפו בשנות התיכון לתרבות המערבית בכל עוצמתהמשום כך העבודה החינוכית מולם היא הדרגתיתמותאמת לקצב ולרמה האישית של כל תלמיד ומלווה בהמון חום ואהבהבמכינה מושם דגש על הליווי האישי ולכל קבוצה (כ-25 תלמידיםישנם שני רמי"ם ומדריך הנמצאים עם התלמידים במשך היום ועד השעות הקטנות של הלילהבנוסף,פעמיים בשבוע מתארחים תלמידי המכינה בבתי הרמי"ם שם הם מלבנים עניינים שונים באווירה חמה ומשפחתית.

תוכנית הלימודים
תוכנית הלימודים במכינה מורכבת ממגוון רחב של נושאים בגמראאמונה והלכהבדגש מיוחד על חינוך למידות ולדרך ארץבמקביל עוסקים התלמידים בהכנה רוחנית ומנטאלית לקראת השירות הצבאי על ידי לימוד הלכות צבא ועיסוק בדילמות מוסריות וערכיות העולות תוך כדי השירות הצבאי.  
בכל חודש מתקיימות במכינה מגוון פעילויות חינוכיות מאתגרות התורמות לגיבוש החברתי ומעשירות את עולמם של התלמידים.

הכנה לצבא
במקביל ללימוד ולפיתוח האישיות עוברים התלמידים סדרה של הכשרה פיזית ומנטאלית לקראת השירות הצבאיההכשרה כוללת חדר כושר מתקדם וחדשנימדסי"םאימוני קרב מגעמסעותניווטיםסדנאות הישרדותאימוני ירישבוע צבא ועוד מגוון רב של פעילויות שמטרתן להכשיר את התלמידים לשירות איכותי ומשמעותי בצה"ל.

מעורבות חברתית
כחלק מתהליך עיצוב האישיות ומתוך תחושת אחריות לכלל החברה הישראליתהמכינה שמה לה למטרה לפתח בתלמידים תודעת שליחות ואחריות חברתית לקראת השתלבות בהנהגה והתמודדות עם האתגרים החברתיים בכל מקום אליו יפנוכחלק מתפיסה חינוכית זו יוצאים התלמידים להתנדבויות מגוונות כגון חונכויות של ילדים בבתי ספרשיפוץ בתי קשישיםאריזת סלי מזון לנזקקיםהתנדבות בבתי חולים ועוד.

השירות הצבאי
המכינה מכוונת את תלמידיה לתרומה מקסימאלית בשירות הצבאי על פי יכולותיהם ונתוניהם האישייםכיום ניתן למצוא את בוגרי המכינה בכל יחידות השדה של צה"ל הן כלוחמים ביחידות המיוחדות ובגדודי החי"ר והן כתומכי לחימהגם במהלך השירות הצבאי נמשך הליווי הרוחני של החיילים על ידי ביקורים של רבני המכינה ביחידות השונותועל ידי הזמנתם לשבתות חיזוק במכינה.
 

 
פקס' משרד:  02-9978885
טלפון משרד: 02-9978088
אימייל: bmechina@gmail.com
כתובת:מכינה ישיבתית קדם צבאית בית
אל ד.נ מזרח בנימין 9063100
Facebook
בקרו אותנו בפייסבוק
 
,