מהנעשה במכינה

רועי הי"ד הוא אח מתוך רביעייה. אבי המשפחה נהרג בתאונת עבודה כשהם היו בני שנתיים בלבד ואמו גידלה לבדה את ארבעת הילדים. למד בביה"ס היסודי "במעלה" ולאחר מכן המשיך את לימודיו בתיכון הדתי "יגאל-אלון" ביהוד,
שם סיים את לימודיו במגמה ביולוגית, בציונים גבוהים.
בתום שנות התיכון החליט רועי להתחזק ולהעמיק בלימוד התורה ולשם כך בחר ללמוד במכינה הקדם צבאית בבית אל.  

"רועי הי"ד למד במכינה הקדם צבאית בבית אל, מכינה שמגיעים אליה נוער תיכונים דתיים, עם כל המשתמע מכך. רועי הגיע אלינו כבחור מסורתי, ועשה במשך הזמן דרך שהיא קצרה אך מאוד מאוד ארוכה, הוא הגיע למכינה עם רצון טוב עם חיבור למושגים ויראת שמים, התבלט ברצון ללמוד, להבין ולהיות חלק", כך מספר עליו הרב משה כהן, ר"מ במכינה הקדם צבאית בבית אל. 

הרב כהן תיאר את רועי כבחור שעשה דרך ארוכה מאוד, עד שהגיע להספקים של חמישה דפי גמרא ביום, ועבר ממצב של תלמיד במכינה לאדם שמשכנע חברים שכדאי להם להצטרף לדרך הזו, עד שהיה מ"כ מלא ערכים ומלא שמחה.
רועי היה בחור נעים הליכות, עדין, בעל מסירות עצומה לכל משימה שהוטלה עליו. במכינה בבית אל התנדב לסייע לארגון כל אירוע, לטפל בבחורים תלמידי כיתות י"ב שהגיעו לשבוע היכרות עם המקום, ולעוד משימות התנדבות שאליהם יצאה המכינה. דאגתו לאמו, שגידלה את ארבעת ילדיה לבדה, הייתה גדולה. לא פעם אמר שהוא חייב להשיב לאמו במסירות רבה על המסירות שבה גידלה אותו ואת אחיו. על עדינותו המיוחדת שמר גם אחרי הגיוס לצה"ל. בטון דיבור שקט ובחיוך גדול השתלב בכל מסגרת שבה היה. 

לאחר שנתיים בהם למד במכינה בבית-אל, התגייס לנח"ל החרדי (גדוד 97), סיים את המסלול כחייל מצטיין, ומשם המשיך לקורס מ"כים. שימש כמפקד במחסום בקעות אשר בבקעת הירדן. 

בשבת כ"ה אב תשס"ו (19.8.06), בעת מילוי תפקידו במחסום בקעות, נורה רועי בידי מחבל מטווח קצר.
יהי זכרו ברוךלקריאה נוספת>
כותרת כתבה
י"ט בתמוז תשע"ז / 11.1.12
 
פקס' משרד:  02-9978885
טלפון משרד: 02-9978088
אימייל: bmechina@gmail.com
כתובת:מכינה ישיבתית קדם צבאית בית
אל ד.נ מזרח בנימין 9063100
Facebook
בקרו אותנו בפייסבוק
 
,